Danışmanlık Alın

Başlıklar

Marka Hikayesi Nasıl Yazılır?

Ajansımız marka hikayesi oluşturma konusunda son derece profesyonel ve üst düzey bir hizmet vermektedir. Marka hikayesi son yıllarda geçmişe nazaran daha fazla popüler olmuştur. Bunun ilk sebebi markaların ürün ve hizmet satmadan önce hikayelerini satmalarıdır.

Markanız nasıl var oldu? Markanız neden bu sektöre hizmet etti? Markanızı bu seviyeye taşırken nelerden ilham aldınız gibi pek çok sorunun cevabı marka hikayesinde gizlidir. Markanızın vermek istediği mesaj marka hikayesiyle müşteriye geçecektir. Dolayısıyla özgür davranmak, olduğu gibi anlatmak ama süslemekten de kaçırmamak iyi bir hikâyenin başlıca kurallarındandır.

Ajansımız marka hikayesi oluşturma konusunda son derece profesyonel ve üst düzey bir hizmet vermektedir. Marka hikayesi son yıllarda geçmişe nazaran daha fazla popüler olmuştur. Bunun ilk sebebi markaların ürün ve hizmet satmadan önce hikayelerini satmalarıdır. Markanız nasıl var oldu? Markanız neden bu sektöre hizmet etti? Markanızı bu seviyeye taşırken nelerden ilham aldınız gibi pek çok sorunun cevabı marka hikayesinde gizlidir. Markanızın vermek istediği mesaj marka hikayesiyle müşteriye geçecektir. Dolayısıyla özgür davranmak, olduğu gibi anlatmak ama süslemekten de kaçırmamak iyi bir hikâyenin başlıca kurallarındandır.

Marka Danışmanlığı

İyi Bir Marka Hikayesi Nasıl Olur?

İyi bir marka hikayesi kesinlikle dikkat çekici olmalıdır. Gözünüzü kamaştıran bir nokta sizde merak uyandırır değil mi? Bizde ajansımızdaki profesyonellerle beraber göz kamaştıran marka hikayelerini kaleme almaktan mutluluk duyuyoruz. Peki kaliteli bir marka hikayesi hedefe aldığımızda bunu ne şekilde aktarmaktayız? Şimdi bu sorunun cevabını verelim.

marka danismanligi
  • Her markanın hikayesi kendine has olduğu için özel ifadeler kullanmak çekici olacaktır. Tıpkı müşteriye bir sır veriyormuşçasına hikâye anlatılır. Bu sizi takip eden kitlenin kendini özel hissetmesini de sağlar.
  • Marka hikayesi marka hakkında bilinmeyenleri doğrudan anlatmaz. İpuçları verir ve okuyanın yahut dinleyenin anlamasını bekler.
  • Marka hikayesinde duygu dolu bir anlatıma yer verilirken doz ayarlamasını iyi yapmak gerekir. Verilen hizmet normalin üzerinde bir ciddiyete sahipse duygu yoğunluğu kesinlikle azaltılmalıdır.
  • Hikâye sıkıcı olmamalıdır. İki cümle okuyup bırakılmamalıdır. Bu sebeple merak uyandırıcı cümlelere yer vermek isabetli olacaktır.
  • Markanızın dış dünyaya olan bağlantısı hikayesidir. Doğru bir üslupla anlatım yakalandığında hedef kitleyle pozitif bir iletişim yakalanmış olur.
  • Ekibimiz sizlerin marka hikayesi için olağanüstü bir çalışma işine girerken sektördeki imajınıza odaklanacaktır. Çizdiğiniz profil marka hikayesinde öyle bir şekilde almalıdır ki, bireyler ve kurumlar sizi kendilerine yakın hissedebilsin.
  • Marka hikayesi anlatırken markayı merkeze koymak yerine tüketici merkeze konulmalıdır. Tüketici başrolde olmazsa hedef şaşacaktır.
  • Marka ürününü ve hizmetini pazarlarken öyle bir hitap dili kullanmalıdır ki ilgi alanına girmeyen tüketiciler bile merak etmelidir. Cezbedici bir anlatım sergilenmezse marka hikayesinin sıradan bir makaleden hiçbir farkı olmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir