Dijicube Animasyon Süreci

6391396 2

Markanızı Hedef Kitlenize Anlatın

Günümüzün en çok tercih edilen reklam türü olan animasyon video reklamları ile mesajlarınızı en hızlı ve en etkili şekilde hedef kitlenize iletebilirsiniz.

Kısa ve etkili hikayelerle potansiyel müşterilerinize, ürün ve hizmetlerinizin önemli avantajlarını ön plana çıkaracak şekilde senaryo yazma tekniklerine göre hazırlanmış senaryolarla anlatıyoruz.

İlgi Çekici ve Viral Videolar

Animasyon tanıtım videolarının uygun maliyetli olmasının yanı sıra, insanların ilgisini çekmesi de çok tercih edilmesinin başlıca nedenleri arasındadır. Yapılan araştırmalara göre insanlar, bir buçuk dakikadan sonra videoyu izlemeyi bırakmaktadır.

Bu yüzden, ortalama 70-80 saniyelik bir animasyon tanıtım videosu, sonuna kadar izlenerek, izleyicide en iyi etkiyi bırakmaktadır. Animasyon videolar, sosyal medya mecralarında hem çok izleniyor hem de paylaşılıyor. Bu yönüyle viral (yayılmacı) bir özelliğe sahiptirler.

animasyon mock up 2
animasyon mock up 3

Kazançlarınızı Arttırmak İçin Kullanın

Animasyon tanıtım videolarının insanlar tarafından çokça izlenmesi, uygun fiyatla sahip olunabilmesi ve kısa süreli oldukları için etkili olmasının yanı sıra; zorunluluk haline gelmiş olmalarını da söylemeliyiz. Neden zorunluluk?

Çünkü yaptığınız işte yalnız değilsiniz. Birçok rakipleriniz var ve bu rakipleriniz uygun maliyetli reklamlarla potansiyel müşterilerinize sizden önce ulaşmaktadırlar. Dolayısı ile sizinle aynı işi yapmalarına rağmen sizden daha çok kazanmaktadırlar.

Animasyon Sıkça Sorulan Sorular

Ürün veya hizmetinizi doğrudan satışa yönelik adımlar.

Animasyon süreci nasıl ilerliyor?

İlk olarak sizin ihtiyacınıza uygun bir şekilde senaryo metni hazırlanır. Sizin onayınızdan sonra animasyon hazırlama süreci başlar. Son aşamada ise seslendirme yapılarak animasyon teslim edilir.

Animasyon ortalama kaç günde hazırlanır?

Animasyon hazırlama süresi animasyon detayına göre değişmekle birlikte, 1 dk lık bir animasyon ortlama 5-7 gün arasında hazırlanmaktadır.

En uygun animasyon süresi nedir?

Zamanın kıymetli olduğu, insanların kolay sıkıldığı bir zamanda yaşıyoruz. Bu nedenle animasyonda verilmek istenilen mesajın olabildiği kadar kısa olması uygundur. Kullanım yerine göre değişmekle birlikte reklam animasyonlarının 30sn geçmemesi tavsiye edilir.

Animasyon fiyatları nasıl belirleniyor?

Animasyon fiyatı; animasyonun süresine, animasyonda kullanılacak seslendirmen sayısına, yabancı dilde seslendirme olup olmadığına, kaç adet animasyon hazırlanacağına vb. kriterlere göre belirlenmektedir.