image 3232

Facebook Reklam Etkisi

En büyük sosyal medya platformlarından biri olan Facebook, çeşitli reklam modelleri ile markalara geniş alternatifli bir reklam deneyimi sağlar. Biz de analizlerimizin sonucunda sizlere en uygun reklam modelleri ilegönderi etkileşimi, sayfa beğeni sayısı ve etkinlik yanıt oranında gelişme sağlamanıza yardımcı oluyoruz.

Facebook Profesyonel Reklam Çeşitleri

facebook reklam 8

Reklam İçeriği Hazırlama

Yapılan hedef kitle analizine en uygun, markanızı en iyi şekilde yansıtan reklam içeriklerini sizler için hazırlıyoruz. Bu içeriklerin özgün, marka dilini yansıtan ve reklam ilkelerine uygun olmasına özen gösteriyoruz.

Reklam Planlama

Markanıza ve amacınıza en uygun reklam türünü belirleyerek markanıza özel hazırlanan içeriklerin hangi zamanlarda paylaşılması gerektiğini planlıyoruz.

fb piksel

Facebook Piksel Kurulumu

Facebook pikseli, insanların sitenizde neler yaptığını anlayarak reklamların ne derece etkili olduğunu ölçmeye olanak tanıması için siteye yerleştirilen bir kod parçasıdır. Pikseli kullanarak; Reklamlarınızın doğru kişilere gösterilmesini sağlayabilir, satışlarınızı artırabilir, reklamınızı gören kişilerin neler yaptığını ölçerek reklamlarınızın etkisini daha iyi anlayabiliriz.

Rapor ve Analiz

Yapılan Facebook reklam çalışmasını müşterinin beklentisi ( form, gösterim, beğeni, site ziyareti… )doğrultusunda haftalık veya aylık olarak detaylı raporluyoruz. Hazırlanan rapor verilerini tamamen Facebook panelinin verdiği veriler doğrultusunda hazırlamaktayız.

1903589890

Facebook Reklamları Sıkça Sorulan Sorular

Facebook Reklamları ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorular ve cevapları.

Facebook reklam nedir?

Facebook Reklamları, işletmelerin müşterilere ulaşması ve ürünlerinin Facebook’ta reklamını yapması için çeşitli yollar sunar. Reklamlardan Facebook gruplarına kadar, dijital pazarlama hedeflerinize göre kullanmak istediğiniz araçları seçebilirsiniz.

neden Dijicube Facebook Reklam hizmeti almalıyım ?
Facebook’ta reklam kampanyası yürütmek için uzun zaman ve yoğun bir çaba gerekir, üstelik oldukça zordur. Bu yüzden, reklam yayınlamayı daha kolay hale getiren gelişmiş veri bilimi algoritmalarını kullanarak otomatik bir araç oluşturmaya karar verdik. 
 
Algoritma, Facebook ve Instagram’dan kampanya performansındaki her değişikliğin günlük analizlerini gerçekleştirir ve sitenizdeki verilerle birleştirilir, tüm canlı veri kümesini oluşturur ve daha sonra bu verileri, özgün karar verme modelleri çıkarmak ve eğilim analizleri yapmak için kullanır. Tüm bunlar size çeşitli potansiyel önerilen eylemler ve değişiklikler sunulmasını sağlar. Sistem daha sonra her eylemin etkinliğini simüle eder ve tahmin eder ve kampanyaya bu sonuçlara göre ince ayarlar yapar. Bu simülasyon her gün değişiklikler yapmak ve kampanyayı iyileştirmek için kullanılır.
 
Aşağıdakilerin hepsini sizin için yönetiyoruz:
 • Business Manager ve piksel ayarlama
 • Hedef kitleyi müşteriye çevirmek için en iyi konumlandırmayı seçmek
 • İlk hedef kitleleri oluşturma
 • A/B testleri
 • Benzer hedef kitlelerin optimize varyasyonlarını oluşturmak için testler
 • Etkileşim takibi
 • Yeniden Hedefleme
 • Reklam performansının günlük takibi ve elde edilen verilere göre düzeltmelerin yapılması
 • Kampanya verimliliğinin hesaplanabilmesi için görüntüleme, site ziyareti ve satış sonuçlarının analizi
 • Satış başına maliyeti düşük, getiri oranını yüksek tutmak için reklam harcamalarının en doğru şekilde kullanılması
 • Reklamda yapılan değişiklerin işletmenizi nasıl etkileyeceğine dair tahminler
 • Her hedef kitle için dönüşümlerin takibi
 
Kısacası, Facebook Reklamları, tamamen entegre edilmiş milyonlarca veri örneği ile inşa edilmiştir, gelişmiş bir yapay zeka (veri bilimi) kullanır, Facebook ve Instagram ile çalışır ve tam otomatiktir. 
 
Modelimiz otomatik reklam için dünyanın en iyisidir.
Facebook reklam ücretleri neye göre belirlenir?

Bu soruya net bir cevap vermek mümkün değildir. Bu reklam bütçeleri amacın ne olduğu, hangi reklam tipinin kullanıldığı, ne kadar kişiye ulaşılmak istendiği gibi bazı kriterlere göre belirlenir.