1175266969

Instagram ve Yerel İşletme

Instagram, reklam seçenekleri ile küçük-büyük birçok işletmeye önemli bir imkan sunmaktadır. Bu sayede işletmeler görsel içerikler ile uygun kitlelere hızlı bir şekilde ulaşarak, sosyal medya üzerinden marka bilinirliği artırabilmektedir.

Instagram Reklamları Avantajları

1299450124

Reklam İçeriği Hazırlama

Yapılan hedef kitle analizine en uygun, markanızı en iyi şekilde yansıtan reklam içeriklerini sizler için hazırlıyoruz. Bu içeriklerin özgün, marka dilini yansıtan ve reklam ilkelerine uygun olmasına özen gösteriyoruz.

Reklam Planlama

Markanıza ve amacınıza en uygun reklam türünü belirleyerek markanıza özel hazırlanan içeriklerin hangi zamanlarda paylaşılması gerektiğini planlıyoruz.

539804131
1903589890

Raporlama ve Analiz

Yapılan Instagram reklamlarını müşterinin beklentisi (form, gösterim, beğeni, site ziyareti… )doğrultusunda haftalık veya aylık olarak detaylı raporluyoruz. Reklamın kırılma noktalarını analiz ediyoruz.

Instagram Reklamları Sıkça Sorulan Sorular

Instagram Reklamları ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorular ve cevapları.

Instagram reklamı nasıl verilir?

Herkes Instagram reklamı oluşturabilir. Instagram’da yayınlanacak reklamları oluşturmak için bir Facebook sayfanızın olması ve bu sayfanın Instagrama bağlı olması gerekmektedir.

Instagram'da hedefleme türleri nelerdir?

Instagram’da hedefleme türleri birkaç alt başlıkta toplanmaktadır. Konuma göre iller, şehirler veya ülkeler gibi belirli parametreler kullanabilir, demografik olarak yaş, cinsiyet ve diller gibi bilgilere dayalı olarak hedef kitlenizi daraltabilirsiniz. İlgi alanları kapsamında hedef kitlenize daha kolay ulaşabilir, hedef kitlenizi Instagram’da, Facebook’ta ve diğer yerlerde gerçekleştirdikleri hareketlere göre tanımlayabilirsiniz. Bununla birlikte konum, demografik bilgiler ve ilgi alanları gibi çeşitli sinyalleri kullanarak işletmenizle ilgilenebilecek bir hedef kitleye otomatik hedefleme kullanarak daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Instagram'da nasıl reklam verebilirim?

Bizlerle iletişime geçerek siz de Instagram reklamı verebilirsiniz.

Instagram reklamlarım nerede yayınlanır?

Yayınladığınız Instagram reklamlarınız hedeflediğiniz kitlenin Instagram akışında, takip ettiği diğer Instagram hesapları tarafından paylaşılan görseller ve videolar ile birlikte, profil adının altında bir sponsorlu etiketi ile gösterilmektedir.