537

SEO Nedir?

Metin ve içerikte kullanılan kelimelerden, kendi web sitenize, diğer web sitelerden gelen linklere kadar birçok faktör SEO’nuzu etkiler. Diğer bir deyişle; web sitenizde arama motorlarına uygun yapının sağlanmasına SEO denir.

SEO, Google arama sonuçlarında daha iyi bir konum elde etmek ve web siteye daha fazla ziyaretçi çekmek için web site tasarımı, içerik stratejisi ve içerik üretiminde yaptığımız faaliyetler bütünüdür. Ancak SEO burada bitmiyor.

Google, kullanıcının yapmış olduğu sorguya mevcut verileri belli algoritmalardan geçirerek ve sıralayarak sunar. Google’ın temel amaçlarından birisi kullanıcıya en iyi cevabı-sonucu sunmaktır ve kendi sektörel rakipleri (Örneğin: Yandex) olduğu için, algoritmalarını herhangi bir şekilde net olarak açıklamaz.

Profesyonel SEO Adımları

SEO Şirketinize Nasıl Katkı Sağlar?

İnternet kullanıcılarının çoğu, ihtiyaç duydukları hizmetleri ve soruları Google, Yandex(Metrica), Bing ve Yahoo gibi büyük arama motorlarından bulur. Yani SEO, web sitenize daha fazla trafik çekmenin bir yoludur. Ayrıca arama motorları, kullanıcılara aradıklarını sunar.

Bu nedenle kullanıcılar, web sitenize çevrimiçi reklamcılığa göre daha fazla güven duyacaktır. Bu da SEO’nun değerinin ne olduğunu ve neden dikkate alınması gerektiğini bize açıkça göstermektedir.

seo 1 8

Dijicube SEO Süreci

Google Ads Reklamları Sıkça Sorulan Sorular

Ürün veya hizmetinizi doğrudan satışa yönelik adımlar.

Şirketim İçin SEO yaptırmalı mıyım?

SEO, şirketinizin geleceği için bir yatırımdır. Arama motoru optimizasyonundan elde edilen organik trafik, uzun vadede, ücretli arama trafiğinden çok daha yüksek bir yatırım getirisine sahiptir. Web siteniz en iyi anahtar kelimeleriniz için 1. sayfada değilse, çevrim içi potansiyelinizin büyük bir bölümünü kaçırıyorsunuz demektir. Ücretsiz bir danışmanlık talebinde bulunursanız, dijital pazarlama danışmanlarımız size web sitenizin ihtiyaçlarına özel bir SEO planı sunarak başarıya giden bir yol haritası sunacaktır.

Sonuçları görmek ne kadar sürer?

200’den fazla farklı sıralama kriteri ile bir web sitesinin ne kadar sürede derecelendirileceğini tahmin etmek zordur. Deneyimlerimize göre müşterilerimiz genellikle ilk 90 gün içindeki uzun kuyruk anahtar kelimelerinde ve ortalama 180 gün civarında daha rekabetçi arama terimlerinde önemli iyileşme görmektedir. SEO uzun vadeli bir stratejidir ancak sürekli olarak en iyi yatırım getirisini sağladığını kanıtlamıştır.

Web sitemde değişiklik yapmam gerekecek mi?

Web sitenizi güncel algoritmalara uygun bir şekilde optimize etmek için normalde hiçbir yapısal veya tasarım değişikliği yapılmasına gerek yoktur. Yaptığımız çalışmaların çoğu, her sayfanın kodunda veya içeriğindeki değişiklikleri içermektedir. Genel olarak çoğu müşteri personelimizin değişiklikleri yapmasını seçer; Ancak, dahili olarak uygulamayı tercih ederseniz de net direktifler sağlayabiliriz.