Markalar Neden Sosyal Medyayı Tercih Ediyor?

Markaları dijital alanda en iyi yansıtacak mecralar sosyal medya platformlarıdır. Markalar, bu platformlarda nasıl bir imajının olduğunu gösterebilir ve kitlesini istediği gibi yönlendirebilir. Profesyonel bir Sosyal Medya Danışmanlığı ile bunu çok rahat sağlayabilirsiniz.

Sosyal medyanın temel taşlarından biri de etkileşimdir. Klasik medya iletişim araçları ile kıyaslandığında markaların sosyal medyayı tercih etme sebeplerinden biri de budur. Markanızla ilgili gelişmelerle ilgili anında dönüşüm alabilir ve bu dönüşüme göre kararlar verebilirsiniz. Siz de markanızı sosyal medyada görünür kılmak ve markanızın hedeflerine hızlıca ulaşmasını sağlamak istiyorsanız bizlerle iletişime geçin.

Markalar Neden Sosyal Medya Danışmanlığını Tercih Ediyor

Dijicube Sosyal Medya Danışmanlığı Süreci

İçerik Üretimi ve Yönetimi

Kitle analizlerini yaptıktan sonra markanızın hedef kitlesine uygun içerikler hazırlıyoruz. Kullanılan dil, görsel ve işitsel materyallerin markanızı yansıtmasını sağlıyoruz. Bunu yaparken hedef kitlenin beğeni kriterlerini dikkate alarak özgün içerikler üretiyoruz.

Sayfa Moderasyonu

Sosyal medya hesaplarınızı sürekli olarak kontrol ediyoruz. Gelen yorum ve direkt mesajları en kısa sürede cevaplayarak iletişimi sürekli canlı tutuyoruz. Böylelikle sayfa etkileşim oranını yüksek tutarak markanıza değer katıyoruz.

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal Medya Danışmanlığı Sıkça Sorulan Sorular

Sosyal Medya Danışmanlığı ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorular ve cevapları.

Sosyal medya yönetimi nedir?

Sosyal Medya Danışmanlığı genel itibariyle yönetilen hesapların nasıl kullanılması gerektiğini, sayfaların büyümesi için nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini, imaj yönetimini ve kriz anlarında izlenecek yol ve yöntemleri kapsar.

Sosyal medya yönetimi faydalı mıdır?

Markalar için aktif bir rol oynayan sosyal medya platformları, kurumsal firmalar için de direkt olarak hedeflerine ulaşabilecekleri cazip alanlardır. Sosyal medya hesapları aracılığıyla ile markalar, ürün ve hizmetlerini kolaylıkla tüketicilere tanıtılabilir. Bu sayede tüketicilerden geri dönüşleri çok daha hızlı alabilirler.

Sosyal medya yönetimi fiyatları nasıl belirlenir?

Sosyal Medya Danışmanlığı fiyatları belirleyen en önemli unsur hesap yönetiminin kapsamlarıdır. “Kaç farklı hesap yönetilecek, amaç sadece görsellerin hazırlanıp paylaşım yapılması mı yoksa marka bilinirliğiyle beraber satışlarında destekleneceği stratejilerin oluşturulması mı? Farklı sosyal medya platformlarında farklı iletişim dili kullanılması gerekiyor mu? Hesap yönetimi dahilinde haftalık / aylık kaç adet paylaşım olacak ve paylaşım türleri neler olacak? Kampanya yönetimi olacak mı? Takipçi iletişimi sağlanacak mı?“ vb. soruların yanıtları Sosyal Medya Danışmanlığı yönetiminin fiyatlarını belirlemektedir.