Dijicube Web Tasarım Ayrıcalıkları

Web Tasarım

UX/UI Deneyimi

UX UI tasarım web sitesinde kullanılacak renklere kadar birçok elementi kapsamaktadır. UX Tasarım kullanıcıların, a’dan z’ye bir tasarımdaki tüm etkileşimini içerir. Geniş bir kapsama sahip olan UX, kullanıcılara ilişkin birtakım testlerden aldığımız verilerle web sitenizi hazırlıyoruz.

Tüm butonlar, UI tasarım sayesinde yerli yerindedir. Arama motoru, iletişim kısmı, hakkımızda kısmı veya galeri, UI tasarım sürecinde göze en çok hitap edecek şekilde yerleştirmekteyiz.

Gelişmiş Yönetim Paneli

Müşteri ve kullanıcı deneyimini en üst sevideye tuttuğumuz web site tasarımlarımızı aynı zamanda yönetim panellerinde de sağlamaktayız. Kullanımı kolay, tüm web sitesi olanaklarına hakim olacağınız gelişmiş yönetim panelimiz ile web sitenizi yönetebilirsiniz.

Herhangi bir kod bilgisi gerektirmeyen yönetim panellerimiz, tamamen Türkçe olarak hazırlanmıştır. Yönetmek istediğiniz sayfa veya blog içeriklerinizi kolaylıkla düzenleyebilir, yeni sayfalar ve yazılar yüklemede hiçbir zorluk çekmezsiniz.

Web Tasarım Admin Paneli

Web Tasarım Mobil Uyumlu

%100 Mobil Uyumlu

Mobil uyumlu web siteleri, responsive site özelliğine sahiptir. Kelime anlamı olarak, duyarlı uyumlu site olarak tanımlanmaktadır. Responsive özelliği sayesinde siteye mobil cihazlardan girildiğinde, sitenin yazı fontu, içerikleri gibi elementlerinin genişliğe göre boyut değiştirebilmesini sağlar. Responsive özelliği menü versiyonunu da değiştirerek ziyaretçilerin bağlantılara kolay biçimde ulaşmanızı sağlar.

Günümüzde web sitesi trafiğinin %71’i mobil cihazlardan gelmektedir. Dijicube olarak tasarladığımız tüm web siteleri %100 mobil uyumludur.

Web Tasarım Sıkça Sorulan Sorular

Ürün veya hizmetinizi doğrudan satışa yönelik adımlar.

Web tasarım nedir?

Web tasarım, müşterilerinize markanızın güvenirliğini arttırmak, ziyaretçilerinizin isteklerini karşılamak ve gereksiz, kafa karıştırıcı tasarım öğeleri olmadan müşterilerinize bilmek istediklerinin hızlı ve net olarak anlatıldığı, internet tarayıcılarının görüntüleyebileceği biçimde hazırlanmış özel tasarımlardır.

Web tasarım süreci nasıl işliyor?

Müşteriden gelen briefler doğrultusunda tasarım oluşturuluyor. Oluşturulan tasarım müşteri onayına gönderiliyor, revize var ise son rötuşlar yapılıyor ve iş kodlama ekibine teslim ediliyor. Tasarımlar kodlama ekibimiz tarafından google dostu, SEO uyumlu ve hızlı açılış süresine önem verilerek son trend kodlama alt yapısı ile yayına hazır hale getiriliyor. Son olarak müşteriye demo bir linkte tasarımın işlevselliği gösteriliyor ve onayın ardından dosya yükleyicisi (FTP) platformu kullanarak site alan adı üzerinde yayına alınıyor.

Hazır web tasarım ile özel web tasarım arasındaki fark nedir?

Hazır web tasarım, düşük bütçe ayıran müşterilerimiz için önerdiğimiz bir çeşit wordpress altyapısıdır. Hazır wordpress temayı, yapılacak olan projenin kurumsal rengi, içeriği ve görselleri ile değiştirerek hazırlanan web tasarım çeşididir. Özel web tasarım, bütçe sorunu olmayan müşterilerin hedeflerini, isteklerini, ürün ya da hizmeti sergilemek için gerekli alt yapının sadece o marka veya ürüne göre tasarlanan ve SEO uyumlu, hız performans değerleri baz alınarak kodlanan web tasarım çeşididir. Özel olarak hazırlanan web tasarımı ister wordpress altyapısı, isterseniz de ASP.NET altyapısı kullanarak yönetim panelli dinamik bir altyapıya dönüştürebiliriz. Özel web tasarımın, hazır web tasarıma göre artıları daha fazladır. Temiz ve kaliteli kodlama alt yapısı, arama motorlarının dostu, kullanıcı deneyimi ön planda olması ile hazır web tasarıma göre daha avantajlıdır.

Statik ve dinamik web site nedir?

Statik web sitesi, müşterinin istekleri doğrultusunda ürün veya hizmetin tanıtıldığı HTML altyapısı ile bir kereliğine kodlanıp teslim edilen yapıdır. Sonrasında güncelleme yapmak isteyen kişi kod bilgisine sahip değil ise teslim aldığı web sitesinde güncelleme yapamaz. Dinamik web sitesi, ürün veya hizmetin sergilendiği, istenilen zaman kod bilgisi olmasa dahi güncelleme, silme veya ekleme yapabilecekleri yönetim panelli olarak teslim edilen yapıdır.